Matematyka w przedszkolu z mFundacją

PROJEKT MATEMATYCZNY W PRZEDSZKOLU

Przedszkole „Pod dębami” po raz kolejny zgłosiło swój udział w programie „Rosnę z matematyką” organizowanym przez Fundację mBanku przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Wśród przesłanych 233 wniosków, dofinansowanie otrzymało jedynie 40. Wśród nich znalazł się wniosek naszego przedszkola.

Poprzednia edycja cieszyła się sporym Państwa uznaniem, co miało bezpośrednie przełożenie na wzrost zainteresowania wśród dzieci zabawami z obszaru matematyki. Tegoroczna edycja, w której chcemy: eksperymentować, zrozumieć i obliczyć ma na celu pogłębienie i rozwój kompetencji matematycznych z wykorzystaniem naturalnego dziecięcego potencjału, pokazanie przedszkolakom, że matematyka jest wszędzie i że można wykorzystywać ją w sposób praktyczny, oraz zaangażowanie Państwa (rodziców, dziadków, ciocie, wujków) w nasz wspólny projekt (będą zajęcia i prace domowe :)!

Będziemy poznawać liczby, pisać w zakresie 5, rozwijać umiejętności mierzenia długości, tworzyć zbiory, poruszać się w świecie brył, określać pojemności, rozwijać umiejętności posługiwania się pieniędzmi. A to dopiero początek. Projekt trwał będzie do czerwca 2022 roku. Serdecznie zapraszamy