Zabawy z angielskim

Wtorek godz. 10.00-10.30

Środa godz. 14.00-14.30

Drodzy Rodzice zachęcam do zapoznania z programem nauczania języka angielskiego.

Metody pracy:

• The Communicative Approach (metoda komunikacyjna), jej celem jest rozwijanie umiejętności swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Metoda koncentruje się na dziecięcej zdolności do kreatywnego myślenia oraz działania, co umożliwia posługiwanie się językiem obcym w sposób naturalny i przyjemny.

• Multi-sensory Approach, to metoda która angażuje wszystkie zmysły ucznia w procesie nauczania. Stosowane techniki odpowiadają emocjonalnym i intelektualnym potrzebom dzieci.

• Total Physical Response, metoda polegająca na bezpośrednim doświadczaniu. Uczniowie efektywniej zapamiętują materiał wówczas, gdy nauce towarzyszy ruch fizyczny. Metoda przełamuje zahamowania oraz strach przed komunikacją w języku obcym.

• Multiple Intelligences, celem tej metody jest dostosowanie stylu nauczania do typów inteligencji dzieci. Technika ta opiera się na dziecięcej spontaniczności jako źródle zdolności do przyswajania wiedzy. Metoda ta umożliwia uczniom odkrywanie języka w sposób twórczy.

• Storytelling, metoda ta umożliwia uczniom barwne doświadczanie języka angielskiego. Wzbogacona o różne ćwiczenia językowe umożliwia kształcenie wszystkich sprawności językowych oraz motywuje uczniów do spontanicznych interakcji.

• The Natural Approach, zajęcia prowadzone są w sposób zbliżony do sytuacji, w której dziecko uczy się języka ojczystego. Stosowane struktury językowe są klarowne i wspomagane odpowiednimi gestami oraz mimiką twarzy. Ta metoda umożliwia całkowite zniesienie stresu na zajęciach oraz stworzenie bezpiecznej atmosfery.

Cele zajęć:

Dziecko potrafi:

- przywitać się i pożegnać w języku angielskim

- policzyć od 1 do 10

- wskazać części ciała i podać ich nazwy oraz nazywać czynności związane z zabawą i ruchem

- wskazać zabawki, przedmioty i meble w sali oraz podać ich nazwy oraz określić i położenie względem siebie

- wskazać owoce, warzywa, potrawy oraz podać ich nazwy

- wskazać ubrania i podać ich nazwy

- wskazać i podać nazwy przyborów szkolnych

- wymienić nazwy zwierząt oraz naśladować wydawane przez nie odgłosy

- wskazać i nazwać członków rodziny oraz nazwać

- wskazać i nazwać części garderoby