Joan Miro ulubiony twórca predszkolaków

W maju w naszym przedszkolu realizowany jest projekt "Joan Miro ulubiony twórca przedszkolaków". W ramach projektu odbywają się zajęcia plastyczne podczas, których poznajemy twórczość tego niezwykłego artysty. Wyobraźnia Miro jest bardzo bliska wrażliwości dziecięcej, doskonale przemawia do wyobraźni najmłodszych i kształtuje ich poczucie estetyki. Na zajęciach oglądamy prezentację o artyście, układamy puzzle oraz tworzymy prawdziwe obrazy na płótnach inspirowane twórczością Miro.

Specjalną częścią projektu jest zdobienie przez rodziców ścian malowidłami w stylu artysty. Ozdobiony korytarz stanie się dla nas galerią, gdzie będą odbywały się warsztaty dla najmłodszych. Dzięki tak zaaranżowanej przestrzeni sztuka Miro stanie się bliższa dzieciom i uatrakcyjni zajęcia.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o twórczości Joana Miro